- obrázek

- obrázek

QuikRead CRP

 

Bakteriální nebo virová infekce: výsledky v průběhu konzultace

Měření C-reaktivního proteinu (CRP) pomáhá při klinické péči o pacienta s příznaky infekce.

CRP se běžně vyskytuje v séru zdravých lidí ve velmi nízkých koncentracích.
Při bakteriálních infekcích je koncentrace CRP
významně zvýšená. Velmi vysoká hodnota CRP je pravděpodobnější u bakteriálních než virových infekcích, zatímco normální hodnota CRP je pravděpodobná při virovém onemocnění.  Vyhodnocením pacientových symptomů a změřením koncentrace CRP může lékař  omezit zbytečné předepsání antibiotik těm pacientům, pro které by neměla význam.

QuikRead® CRP společnosti Orion Diagnostica je jednoduchý test, který  pomáhá lékařům rozeznat bakteriální infekce od virových v režimu point-of-care  v průběhu návštěvy.

 

Lékař může provést analýzu QuikRead CRP z krevního vzorku z prstu do tří minut a kvantitativní výsledek, zobrazený na displeji, je stejně přesný jako laboratorní  test. QuikRead CRP test může být také použit pro monitorování účinnosti léčby.

 

QuikRead CRP se skládá z malého přenosného přístroje QuikRead 101 a soupravy QuikRead CRP. Souprava je připravena k použití a obsahuje vše, co lékař potřebuje pro provedení testu. K dispozici je též kontrolní materiál,  QuikRead CRP Control, který se používá pro vnitřní kontrolu kvality QuikRead CRP testu za použití přístroje QuikRead 101.

16.02.2008 11:23:40
m.furstova
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one